Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej
"Wilczy Szaniec"


image

W malowniczym krajobrazie Mazur znajduje się wyjątkowe miejsce z czasów II wojny światowej. To ruiny Głównej Kwatery Wojennej Adolfa Hitlera o kryptonimie Wolfsschanze, czyli Wilczy Szaniec. Wódz III Rzeszy przebywał tam przez około 800 dni. Pod koniec wojny kwaterę zniszczono. Pozostały jednak ruiny monstrualnych schronów z betonu i wielu innych budowli. W trakcie spaceru z audioprzewodnikiem nie tylko stykamy się z wielką historią, ale poznajemy także bliżej życie codzienne w kwaterze. W jednym z budynków szczegółowo odtworzono przebieg słynnego zamachu na Hitlera z lipca 1944 roku.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język niemiecki
Flaga Wielkiej Brytanii
Język ukraiński
Flaga Wielkiej Brytanii
Język litewski

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Movi Transmitter - tourguide system


MOVI Transmitter

Mobilny nadajnik systemu MOVI służący do transmisji głosu przewodnika „na żywo” przy użyciu mikrofonu. Urządzenie posiada także funkcję uruchamiania za pomocą klawiszy funkcyjnych wcześniej przygotowanych nagrań, które są automatycznie wyzwalane w sparowanych z nadajnikiem odbiornikach. Wykorzystywany przy zwiedzaniu i oprowadzaniu grupowym.

Dane techniczne
icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
icona
Wyzwalanie na podczerwień
(IR)
Logo Wilczy Szaniec
Wilczy Szaniec
Była kwatera wojenna Adolfa Hitlera

Gierłoż 5
11-400 Kętrzyn
woj. warmińsko-mazurskie
54.0796754, 21.4983469355198

Strona internetowa instytucji