Wystawa „Niemcy w Polsce”
Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce


image

Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce mieści się w Opolu – mieście, w którym działa większość organizacji mniejszości niemieckiej w naszym kraju. To nowoczesna instytucja, dbająca zarówno o udostępnianie prasy mniejszościowej, jak i organizację konferencji, spotkań i warsztatów tematycznych. Jeśli chodzi o działalność wystawienniczą, funkcjonuje w niej przestrzeń na ekspozycje czasowe oraz stała dwujęzyczna ekspozycja historyczna dotycząca wielowiekowej obecności Niemców na terenach dzisiejszej Polski.
Audioprzewodnik dostępny jest w wersji podstawowej (w językach polskim, angielskim, czeskim i niemieckim) oraz rodzinnej (po polsku).

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski
Flaga Niemiecka
Język niemiecki
Flaga Niemiecka
Język czeski

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa
Ścieżka rodzinna

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
Logo Niemcy w Polsce
Wystawa „Niemcy w Polsce”
Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce

Szpitalna 11
45-010 Opole
woj. opolskie
50.668697, 17.848818

Strona internetowa instytucji