Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju


image

W samym sercu Kudowy znajduje się Muzeum Zabawek, w którym każdy z nas może na chwilę przenieść się do krainy dzieciństwa. Na 400 metrach kwadratowych przestrzeni ekspozycyjnej zebrano ponad 5500 eksponatów, które nie tylko pokazują czym w przeszłości bawiły się dzieci, ale także odzwierciedlają przemiany kulturowe dokonujące się na przestrzeni ostatnich 150 lat. Po muzeum oprowadza audioprzewodnik w języku polskim.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka rodzinna

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
smartfon


Aplikacja turystyczna MOVI Guide

Umożliwia zwiedzanie wielu instytucji z poziomu jednej aplikacji. Wystarczy wybrać z listy miejsce, następnie język oraz ścieżkę zwiedzania. Użytkownik może pobierać i usuwać pojedyncze wycieczki w dowolnym momencie, nie obciążając dodatkowo pamięci telefonu. Interfejs aplikacji został zaprojektowany tak, by zwiedzanie odbywało się w sposób wygodny i intuicyjny. Dla osób z dysfunkcją wzroku przewidziano dodatkowo możliwość zmiany opcji widoczności, czyli rozmiaru tekstu, odstępów między wierszami i znakami oraz kontrastu kolorystycznego.

icona
Identyfikacja radiowa
(RFID)
icona
Aplikacja mobilna
Logo Muzeum Zabawek
Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

ul. Zdrojowa 46B
57-350 Kudowa-Zdrój
woj. dolnośląskie
50.4420367, 16.2442338

Strona internetowa instytucji