Muzeum Stanisława Wyspiańskiego
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie


image

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego należy do najnowszych atrakcji Krakowa. Urządzono je w zabytkowym budynku starego spichlerza, stojącym zaledwie kilkaset metrów od domu, w którym urodził się ten niezwykły artysta, określany już przez współczesnych geniuszem. W muzeum można zobaczyć słynne pastele Wyspiańskiego, projekty witraży i mebli, szkice i rysunki. W osobnej sali zgromadzono prywatną bibliotekę mistrza, obok której znajduje się też ekspozycja poświęcona jego pasji teatralnej. Po muzeum oprowadza audioprzewodnik w języku polskim i angielskim. Dostępna jest także ścieżka z audiodeskrypcją i Polskim Językiem Migowym.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa
Ścieżka rodzinna
Ścieżka rozszerzona
Polski Język Migowy
Polski Język Migowy
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Movi Transmitter


MOVI Transmitter

Mobilny nadajnik systemu MOVI służący do transmisji głosu przewodnika „na żywo” przy użyciu mikrofonu. Urządzenie posiada także funkcję uruchamiania za pomocą klawiszy funkcyjnych wcześniej przygotowanych nagrań, które są automatycznie wyzwalane w sparowanych z nadajnikiem odbiornikach. Wykorzystywany przy zwiedzaniu i oprowadzaniu grupowym.

Dane techniczne
icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
icona
Wyzwalanie na podczerwień
(IR)
icona
Synchronizacja
icona
Znacznik dźwiękowy dla niewidomych
Logo Muzeum Stanisława Wyspiańskiego
Muzeum Stanisława Wyspiańskiego
oddział Muzeum Narodowego w Krakowie

pl. Sikorskiego 6
31-115 Kraków
woj. małopolskie
50.0613575, 19.9291523

Strona internetowa instytucji