Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie


image

W 2005 roku wieloletnie starania Żydowskiego Instytutu Historycznego doprowadziły do otwarcia w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obszerna ekspozycja opowiada o tysiącu lat żydowskiej obecności na ziemiach polskich, przypominając o wiekach pokojowej koegzystencji i wkładzie Żydów w kulturę Polski. Dzięki audioprzewodnikowi dla rodzin wystawa jest dostępna zarówno dla dużych, jak i dla małych. Po ekspozycji oprowadza nas aktor, który przygotowuje się do występu w filmie – w tej roli usłyszymy Wojciecha Malajkata. Dzięki audioprzewodnikowi podsłuchamy też scenki z życia codziennego sprzed kilkuset lat. Rodzinna audiowycieczka dostępna jest po polsku i angielsku.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski

Typy ścieżek

Ścieżka rodzinna
Ścieżka rodzinna

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Movi Guide NUM

Movi Guide NUM

Element systemu MOVI w postaci ekonomicznego audioprzewodnika z kolorowym wyświetlaczem i klawiaturą numeryczną. Wykorzystywany najczęściej w mało rozbudowanych projektach, gdzie nagrania są uruchamiane za pomocą kodu numerycznego. Nie wymaga dodatkowej infrastruktury technicznej, wraz z 10‐komorową ładowarką stanowi podstawowy i gotowy do pracy zestaw. Może być wykorzystywany do oprowadzania zarówno indywidualnego, jak i grupowego.

Dane techniczne
icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
icona
Wyzwalanie na podczerwień
(IR)
Logo POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawa
woj. mazowieckie
52.2494033, 20.9911752

Strona internetowa instytucji