Muzeum Browaru Żywiec


Muzeum Browaru Żywiec

Otwarte w 2006 roku na terenie Browaru Żywiec muzeum jest obecnie jedną z największych i najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Ekspozycja zlokalizowana jest w dawnych piwnicach leżakowych i przybliża dzieje browaru od jego założenia w 1856 roku do dziś. Na wystawie zobaczymy nie tylko ciekawe eksponaty, ale przespacerujemy się po Uliczce Galicyjskiej, zajrzymy do swojskiej karczmy i ekskluzywnej restauracji. Dowiemy się także skąd na etykiecie piwa z Żywca wzięła się tańcząca para w strojach krakowskich.
Muzeum jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Polski
Język czeski
Flaga Polski
Język angielski
Flaga Polski
Język niemiecki
Flaga Polski
Język ukraiński

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Aplikacja turystyczna - audioprzewodnik


Aplikacja turystyczna MOVI Guide

Umożliwia zwiedzanie wielu instytucji z poziomu jednej aplikacji. Wystarczy wybrać z listy miejsce, następnie język oraz ścieżkę zwiedzania. Użytkownik może pobierać i usuwać pojedyncze wycieczki w dowolnym momencie, nie obciążając dodatkowo pamięci telefonu. Interfejs aplikacji został zaprojektowany tak, by zwiedzanie odbywało się w sposób wygodny i intuicyjny. Dla osób z dysfunkcją wzroku przewidziano dodatkowo możliwość zmiany opcji widoczności, czyli rozmiaru tekstu, odstępów między wierszami i znakami oraz kontrastu kolorystycznego.

icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
icona
Wyzwalanie na podczerwień
(IR)
icona
Synchronizacja
Logo Muzeum Browaru Zywiec
Muzeum Browaru Żywiec

Browarna 88
34-300 Żywiec
woj. śląskie
49.6633066, 19.1749648

Strona internetowa instytucji