Centrum Szyfrów ENIGMA w Poznaniu


image

Centrum przedstawia fascynującą historię złamania niemieckiego szyfru Enigmy, co przyczyniło się do pokonania III Rzeszy w czasie II wojny światowej. Ogromny wkład w to dzieło wnieśli polscy matematycy – kryptolodzy. Ale wizyta w centrum jest atrakcyjna nie tylko dla miłośników historii. Każdy może spróbować tutaj rozwiązywania zagadek i łamigłówek, a nawet odbyć krótki kurs szyfrowania i deszyfrowania wiadomości.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski
Flaga Niemiecka
Język niemiecki
Flaga Rosji
Język rosyjski

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa
Ścieżka szkolna
Audiodeskrypcja
Audiodeskrypcja
Polski Język Migowy
Polski Język Migowy
Ścieżka podstawowa
Język łatwy do zrozumienia

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Movi Transmitter - tourguide system


MOVI Transmitter

Mobilny nadajnik systemu MOVI służący do transmisji głosu przewodnika „na żywo” przy użyciu mikrofonu. Urządzenie posiada także funkcję uruchamiania za pomocą klawiszy funkcyjnych wcześniej przygotowanych nagrań, które są automatycznie wyzwalane w sparowanych z nadajnikiem odbiornikach. Wykorzystywany przy zwiedzaniu i oprowadzaniu grupowym.

Dane techniczne
wyzwalanie radiowe
Wyzwalanie radiowe
(RF)
Wyzwalanie na podczerwień
Wyzwalanie na podczerwień
(IR)
Synchronizacja
Synchronizacja
Logo
Centrum Szyfrów ENIGMA

ul. Św. Marcin 78
61-809 Poznań
woj. wielkopolskie
52.4075221, 16.9175789

Strona internetowa instytucji