Bazylika Katedralna w Sandomierzu


image

Nadwiślański Sandomierz, tak jak Rzym, położony jest na siedmiu wzgórzach. Na jednym z nich wznosi się Bazylika Katedralna pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Okazałą gotycką budowlę, matkę kościołów diecezji sandomierskiej, ufundował król Kazimierz Wielki. Kolejni władcy i biskupi upiększali ją, tak że stała się skarbnicą zabytków. We wnętrzu zachwycają chociażby bizantyńsko-ruskie malowidła umieszczone w prezbiterium, a w nawie szokują obrazy męczenników. W nastrój kontemplacji może wprawić wizyta w rozległych podziemiach.

Wersje językowe

Flaga Polski
Język polski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język angielski
Flaga Wielkiej Brytanii
Język niemiecki

Typy ścieżek

Ścieżka podstawowa
Ścieżka podstawowa

Zastosowane technologie

Movi Guide Pro

MOVI Guide Pro

To kompleksowe rozwiązanie służące do dźwiękowej narracji na wszelkiego rodzaju ekspozycjach. Daje możliwość integracji i synchronizacji z urządzeniami multimedialnymi, oraz adaptacji do trasy, którą przemieszcza się Zwiedzający. Doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pozwala na podział narracji na część podstawową (wyzwalaną automatycznie) oraz fakultatywną (wyzwalaną na żądanie zwiedzającego). Może być wykorzystywany do oprowadzania indywidualnego i grupowego.

Dane techniczne
Movi Transmitter - tourguide system


MOVI Transmitter

Mobilny nadajnik systemu MOVI służący do transmisji głosu przewodnika „na żywo” przy użyciu mikrofonu. Urządzenie posiada także funkcję uruchamiania za pomocą klawiszy funkcyjnych wcześniej przygotowanych nagrań, które są automatycznie wyzwalane w sparowanych z nadajnikiem odbiornikach. Wykorzystywany przy zwiedzaniu i oprowadzaniu grupowym.

Dane techniczne
icona
Wyzwalanie radiowe
(RF)
Logo Bazylika Kolegiacka
Bazylika Katedralna
w Sandomierzu

ul. Katedralna 1
27-600 Sandomierz
woj. świętokrzyskie
50.6766526, 21.7493761

Strona internetowa instytucji